Použité mobilní domy

Mobilní domy prodáváme již více než 10 let. 

Použité mobilheimy jsou ekonomicky zajímavou možností pro získání nového obydlí či víkendového přístřešku. Nezapomínejte, že můžete vybírat i z celoročních mobilních domů. Oblíbené jsou mobilheimy 4+kk. Cena mobilního domu zahrnuje veškeré vybavení mobilního domu, tj. vybavení obytné části, sociálního zařízení, ale i technické vybavení.

Delta Nordstar White - s DPH
 • Prodáno
 • Novinka

Delta Nordstar White - s DPH
8.3 x 3.0m
2 ložnice

292 000 Kč
 1. Jaký je rozdíl mezi mobilheimem, mobilhomem, mobilhausem a mobilním domem?

  Všechny výrazy jako mobilheim, mobilhome, mobilhaus, mobilhouse a mobilní dům označují jedno a to samé. Jedná se o obydlí, která můžete v případě potřeby přestěhovat.

  Zatímco v USA nejsou tyto typy domů ničím překvapivým, v Evropě a České republice se teprve zabydlují. Právě z angličtiny pocházejí výrazy mobilhome (mobile home) a mobilhouse. Od našich německých sousedů jsme také převzali slova mobilheim a mobilhaus, pořád se ale jedná o to samé. Právě mobilheim je doposud nejvíce používaný výraz, kterým lidé častují tyto domy, nicméně i tím, jak se mobilheimy prodírají do české kultury, tak i slovní spojení mobilní domy.

 2. Co je to mobilheim?

  Mobilheim je typ domu, který můžete poměrně snadno přestěhovat na jiné místo, např. pomocí kamionu. Jedná se většinou o menší typ obydlí, než jsou klasické rodinné domy. Výraz mobilheim pochází z němčiny a znamená mobilní dům či mobilní domov.

  V České republice jsou mobilheimy klasifikovány jako obytná vozidla pro volný čas a proto spadají pod silniční zákon, nikoliv stavební, jak by se mohlo zdát.