Blog o mobilních domech

Jak vybrat prodejce mobilních domů?

Mobilní dům není levnou záležitostí a jeho koupi proto není dobré podcenit. Možná už máte jasno o typu mobilního domu, ale váháte nad výběrem prodejního centra. Určitě chcete najít seriózní firmu, které budete moct důvěřovat. Jak to udělat? Je tady několik bodů, kterým věnujte pozornost.

Délka existence na trhu mobilheimů

Zde platí přímá úměra – čím delší dobu je prodejce na trhu, tím víc má zkušeností v oboru, může vám poskytnout více informací, má přehled o sortimentu a záleží mu na dobrém jménu firmy. U takového prodejce mobilních domů si můžete být jisti, že mu obchod funguje a má za sebou už mnoho spokojených zákazníků, mezi které se můžete zařadit si vy.

Široká nabídka mobilních domů

U dobrého prodejce můžete vybírat z mnoha typů mobilních domů, od těch levnějších sezónních až po dražší větší zateplené mobilní domy, které můžete obývat celoročně. Ve svém výběru tak nejste omezeni a prodejce vám může nabídnout přesně takový mobilheim, který splní všechny vaše požadavky.

Síť poboček

Dobrý prodejce mobilheimů se snaží přiblížit svým zákazníkům, proto rozšiřuje síť prodejních center. Nemusíte pak cestovat přes celou republiku, když si chcete mobilní dům koupit nebo jen prohlédnout nabídku centra mobilních domů.

Poradenský servis

Mobilní dům nekupujete každý den, určitě budete mít spoustu otázek. V každém dobré prodejním centru mobilních domů by se vám mělo dostat všech odpovědí, prodejce by vám měl ochotně poskytnout veškeré potřebné informace. Můžete samozřejmě využít i telefonický kontakt.

Možnost nákupu na splátky

Pokud je pro vás cena mobilheimu příliš vysoká, jistě oceníte možnost financování. Na mobilní dům nemůžete čerpat hypotéku, ale spotřebitelský úvěr ano. Dobrý prodejce vám tuto možnost jistě nabídne.

Doprava mobilheimu zdarma včetně usazení na pozemku

Většina prodejních center mobilních domů nabízí dopravu zdarma. Ujistěte se, zda se jedná o kompletní dopravu mobilheimu včetně jeho usazení na pozemku. Najdou se prodejci, kteří pokryjí náklady za dopravu jen částečně a zbylé výdaje musí hradit zákazník sám.

Informace na webu centra mobilních domů

Seriózní prodejci se snaží zákazníkům výběr mobilního domku ulehčit. Na svém webu proto uvádějí veškeré informace, které by mohli zájemci o koupi mobilheimu potřebovat.

Zpětný odkup mobilního domku

Dalším neméně důležitým kritériem je zpětný odkup mobilního domku. Pokud se stane, že vás po dvou letech váš mobilheim omrzí, nemusíte si dělat starosti, prodejce od vás mobilní dům odkoupí zpět.

Reference

Při výběru prodejního centra mobilních domů je dobré zapátrat po referencích. Prodejci často umisťují referenční prodeje včetně fotogalerie na své weby. Můžete tak najít i další zajímavou inspiraci, k jakým dalším účelům se dá mobilheim využít.

Máte o mobilheim zájem nebo se chcete jen na něco zeptat?

Pokud nechcete psát, můžete rovnou zavolat k nám do Rožnova na telefon 775 334 455