Použité mobilní domy do 25m2

Mobilní domy prodáváme již více než 10 let. 

Použité mobilheimy do 25m2 mají největší výhody v tom, že se vejdou na každý pozemek a nevysají vaše veškeré úspory. I přesto mezi nimi můžete najít takové, které mají i dvě ložnice a vyspí se v nich až 4 lidi. Rozměrově vycházejí většinou mobilní domy 8x3m či 7x3m.

  1. Jaký je rozdíl mezi mobilheimem, mobilhomem, mobilhausem a mobilním domem?

    Všechny výrazy jako mobilheim, mobilhome, mobilhaus, mobilhouse a mobilní dům označují jedno a to samé. Jedná se o obydlí, která můžete v případě potřeby přestěhovat.

    Zatímco v USA nejsou tyto typy domů ničím překvapivým, v Evropě a České republice se teprve zabydlují. Právě z angličtiny pocházejí výrazy mobilhome (mobile home) a mobilhouse. Od našich německých sousedů jsme také převzali slova mobilheim a mobilhaus, pořád se ale jedná o to samé. Právě mobilheim je doposud nejvíce používaný výraz, kterým lidé častují tyto domy, nicméně i tím, jak se mobilheimy prodírají do české kultury, tak i slovní spojení mobilní domy.

  2. Co je to mobilheim?

    Mobilheim je typ domu, který můžete poměrně snadno přestěhovat na jiné místo, např. pomocí kamionu. Jedná se většinou o menší typ obydlí, než jsou klasické rodinné domy. Výraz mobilheim pochází z němčiny a znamená mobilní dům či mobilní domov.

    V České republice jsou mobilheimy klasifikovány jako obytná vozidla pro volný čas a proto spadají pod silniční zákon, nikoliv stavební, jak by se mohlo zdát.