Novépoužité mobilheimy

Mobilní domy prodáváme již více než 10 let. 

Mobilní domy v naší nabídce mají dispozice od 2kk až po 4kk, rozsah jejich obytné plochy od 25 m2 až po mobilní domy nad 45 m2. Naleznete u nás jak levnější mobilhausy do 200 000 Kč, tak i dražší mobilní domy s luxusním vybavením s cenou nad 500 000 Kč. Značná část naší nabídky se skládá z mobilheimů pro celoroční obývání.

Více o našich mobilních domech.

  1. Jaký je rozdíl mezi mobilheimem, mobilhomem, mobilhausem a mobilním domem?

    Všechny výrazy jako mobilheim, mobilhome, mobilhaus, mobilhouse a mobilní dům označují jedno a to samé. Jedná se o obydlí, která můžete v případě potřeby přestěhovat.

    Zatímco v USA nejsou tyto typy domů ničím překvapivým, v Evropě a České republice se teprve zabydlují. Právě z angličtiny pocházejí výrazy mobilhome (mobile home) a mobilhouse. Od našich německých sousedů jsme také převzali slova mobilheim a mobilhaus, pořád se ale jedná o to samé. Právě mobilheim je doposud nejvíce používaný výraz, kterým lidé častují tyto domy, nicméně i tím, jak se mobilheimy prodírají do české kultury, tak i slovní spojení mobilní domy.

  2. Co je to mobilheim?

    Mobilheim je typ domu, který můžete poměrně snadno přestěhovat na jiné místo, např. pomocí kamionu. Jedná se většinou o menší typ obydlí, než jsou klasické rodinné domy. Výraz mobilheim pochází z němčiny a znamená mobilní dům či mobilní domov.

    V České republice jsou mobilheimy klasifikovány jako obytná vozidla pro volný čas a proto spadají pod silniční zákon, nikoliv stavební, jak by se mohlo zdát.