Pro média

Úvod | |

Marvel - Logo

Pro média

Marvel mobilní domy informují média o svých aktivitách prostřednictvím tiskových zpráv a osobních kontaktů s novináři. Marketingové oddělení (odkaz na kontakty) poskytuje informace na vyžádaní o vývoji produktu mobilní dům se značkou Marvel ®. Využívání obsahu a dalších informací z webových odborných stránek Marvel mobilní domy se řídí danými pravidly tzv. Prohlášením o textech pro všechna média, novináře i výrobce či partnery.

Logo Marvel mobilní domy

Pravidla použití loga Marvel mobilní domy

Prohlášení o textech

Důležitá sdělení:

Rekce společnosti MARVEL INTERNATIONAL na reportáž pořadu Očima Josefa Klímy k případu Roberta Mikulky

Společnost MARVEL INTERNATIONAl podala na Roberta Mikulku, s nímž byla nucena ze zvlášť závažných důvodů zrušit smluvní vztahy, trestní oznámení v zájmu všech jeho poškozených klientů i v zájmu vlastním. Dluhy, které společnost vymáhá, nejsou vyčíslením dobrého jména Marvelu, ale vyčíslením dlužných částek, které R. Mikulka Marvelu nikdy neuhradil. Není tedy pravda, že nejméně je poškozena společnost MARVEL INTERNATIONAL O naší snaze pomoci spravedlnosti pro všechny klienty svědčí text trestního oznámení (Titulní strana trestního oznámení). K tomuto podání se mohou poškození klienti R. Mikulky připojit. Vzhledem k tomu, že již bylo na základě tohoto našeho trestního oznámení zahájeno vyšetřování, věříme, že tento postup bude účinný.


 

MARVEL-INTERNATIONAL podal trestní oznámení na nepoctivého prodejce

OSTRAVA/ROŽNOV P.R. 19.2. 2016 – Dodavatel mobilních domů společnost MARVEL-INTERNATIONAL odebrala licenci, zrušila smlouvu a podala trestní oznámení na někdejšího franšízového prodejce Roberta Mikulku v Královéhradeckém kraji a jeho firmu PROFI MOBILNÍ DŮM. Důvodem je hrubé porušení smluvního vztahu s Marvelem a důvodné podezření, že finančně poškodil zákazníky.

 

„Na přelomu minulého a letošního roku jsme dostali závažné signály od zákazníků pana Mikulky a jeho firmy, proto jsme se rozhodli o podání trestního oznámení pro podezření z několika trestných činů, včetně podvodu,“ uvedl ředitel společnosti MARVEL-INTERNATIONAL Zdeněk Spáčil.

Podle smluv měli franšízant a jeho firma PROFI MOBILNÍ DŮM řádně prodávat mobilní domy a poskytovat služby s tím spojené. Smluvní vztah definoval podmínky, za kterých může samostatný podnikatel a jeho firma užívat chráněnou značku Marvel. Společnost Marvel na základě smluvních podmínek poskytovala prodejci produkt, podporu a know-how. To vše tak, aby mohl vzájemný obchodní vztah fungovat na bázi oboustranné výhodnosti a kvalitních služeb konečným spotřebitelům.

V roce 2015 se však Marvel zprostředkovaně dozvěděl o několika případech nespokojených klientů, které s důrazem na znění smlouvy donutil franšízanta vyřešit. Situace však gradovala, a to do podoby vysokých dluhů franšízanta u společnosti Marvel, která následně zrušila smluvní vztahy a zahájila kroky k exekuci.

„Pan Mikulka jako franšízant byl zavázán dodržovat smlouvu a platné zákony, jak ve vztahu k Marvelu, tak především ve vztahu ke svým klientům, kterým prodával naše domy,“ upozornil ředitel Marvelu s tím, že společnost je připravena pomoci klientům právní radou pro účinný postup proti nepoctivému bývalému prodejci. „Jeho problémy jsou výsledkem jeho činnosti, jeho rozhodnutí z titulu jednatele jeho firmy, za své činy tedy nese jednoznačnou odpovědnost a závazky je podle nás povinen uhradit,“ podotkl Spáčil.

Společnost Marvel má okolo tisícovky spokojených klientů. Fatální pochybení jediného prodejce a jeho firmy si vysvětluje jako naprosté osobní selhání, které šlo silně za hranice obchodní slušnosti i morální odpovědnosti a poškodilo značku Marvel, která je známá nejen na tuzemském trhu s mobilními domy. „Také proto jsme sáhli i k trestnímu podání na zmíněného bývalého franšízanta,“ uzavřel ředitel Marvelu Spáčil.

Marvel vznikl před více než dvaceti lety. V roce 2008 vstoupil na trh mobilního bydlení s vlastní značkou „Mobilní domy Marvel ®“

KONTAKT:
Eva Kijonková, mediální zastoupení MARVEL-INTERNATIONAL, spol.s.r.o., tel. +420 721 857 097
Další partneři:
Mobilák.cz - mobilní domy, mobilheimy