Přeprava mobilheimu, na co si dát pozor

Úvod | |

Marvel - Logo

Přeprava mobilheimu, na co si dát pozor

Na co si dát pozor při převozu mobilního domu

Přeprava mobilního domu není snadná a nese určitá rizika. Pro dobrého prodejce není ani přeprava problémem, avšak vy nic nepodceňte a na okolnosti přepravy vašeho mobilního domu se raději připravte.

Zde je několik rad, co při přepravě domu neopomenout:

• Zkontrolujte stav mobilního domu před převozem

Ještě než si necháte mobilheim přepravit na určené místo, prověřte osobně jeho stav v prodejním centru. Věnujte pozornost všem částem mobilního domu. Můžete pořídit i zápis a fotodokumentaci.

• Zeptejte se prodejce, zda je doprava zdarma nebo vás bude něco stát

Pokud vám prodejce mobilních domů nabízí dopravu zdarma, ujistěte se, že nebudete platit nic navíc. Můžete se totiž setkat i s tím, že prodejce nabízí bezplatnou dopravu jen do prvních 50 km. Zbytek cesty platíte vy.

• Ujistěte se, jestli prodejce provede i usazení mobilního domku

Mobilheim je potřeba umístit na předem připravené místo. Pak už se můžete rovnou nastěhovat. V opačném případě se může stát, že prodejce váš nový mobilní dům vyloží kdekoli na vašem pozemku a o usazení se musíte postarat sami na vlastní náklady.

• Po převozu dům pečlivě zkontrolujte

Při převozu se může stát, že dojde k poškození mobilního domu. Je tedy nutné ihned po převozu mobilheim zkontrolovat. Prohlédněte celou konstrukci, obvodové stěny, podlahu i střechu a pátrejte po případných prasklinách a škrábancích. Vyzkoušejte funkčnost oken a dveří. Mobilní domek zkontrolujte po převozu co nejlépe, abyste mohli odhalit všechny vady a vyhnuli se pozdějším dohadům s prodejcem. O zjištěných nedostatcích proveďte zápis, který si nechejte od přepravce podepsat. Stav domu můžete i nafotit.

Pokud máte další dotazy nejen o přepravě mobilních domů, rádi vám je zodpovíme.

Další partneři:
Mobilák.cz - mobilní domy, mobilheimy