9 otázek prodejci mobilheimů, které se musíte zeptat

Úvod | |

Marvel - Logo

9 otázek prodejci mobilheimů, které se musíte zeptat

9 otázek, na které se zeptejte v prodejním centru mobilních domů

Rozhodli jste se pro pořízení typy mobilheimů nebo se jen chystáte navštívit prodejní centrum mobilních domů a podívat se, co nabízejí? V obou případech se neváhejte zeptat na vše, co vás zajímá.

Zde je několik tipů na otázky, které můžete prodejci položit.

• Je možné v mobilním domě bydlet celoročně nebo jen přes léto?

Prodejce by vám měl vysvětlit rozdíl mezi sezónním a celoročním mobilním domem. Sezónní mobilheim je nezateplený, nemá žádnou izolaci a tudíž je obyvatelný jen v teplých letních měsících. Zato celoroční mobilní dům má tepelnou izolaci obvodových stěn, podlahy i střechy a nebude vám v něm zima ani v lednových mrazech. Samozřejmě musí mít i kvalitní okna, nejlépe s dvojskly.

• Na jaký typ pozemku se mobilní dům hodí?

Mobilní domek je vhodný téměř na jakýkoli pozemek. Důležitou podmínkou pro umístění mobilního domu je přístup pro motorová vozidla. Mobilní dům se přepravuje tak, že se zapřáhne za auto s tažným zařízením a doveze se na místo určení. Někdy je potřeba použít jeřáb, například když je nutné mobilní dům přenést přes kamennou zídku nebo plot. Dále nezapomeňte, že místo pro usazení musí být v rovině nebo jej do roviny bude potřeba upravit pomocí zpevňujících dlaždic.

• Je potřeba místo, kde bude mobilheim usazen, nějak speciálně přichystat?

Místo pro usazení mobilního domku musí být v rovině. Pro dokonalé vyrovnání se pak použijí betonové dlaždice, kterými se podloží patky po stranách mobilheimu. Dále je třeba nachystat vodovodní přípojky a připojení na elektřinu.

• Jak mobilní dům dostanu na svůj pozemek?

Mobilheim má vlastní kola a přiveze ho na váš pozemek automobil s tažným zařízením. Dobrý prodejce zajišťuje přepravu sám. Vy se o nic starat nemusíte. Pokud se automobil nedostane až k místu usazení, bude nutné povolat jeřáb.

• Kolik stojí přeprava mobilheimu?

Cena přepravy i usazení na pozemku bývá většinou zahrnuta v ceně mobilního domu. Ujistěte se, že nebudete muset platit opravdu nic navíc.

• Když se mobilheim při přepravě poškodí, kdo nese riziko?

Pokud prodejce nabízí dopravu v ceně mobilheimu, ručí i za případné poškození a vady vzniklé při přepravě. Doporučujeme mobilní dům pečlivě zkontrolovat před i po přepravě a nalezené nesrovnalosti neprodleně řešit s prodejcem.

• Je možný nákup na splátky?

Na mobilní dům nelze čerpat hypotéku, ale většina dobrých prodejců nabízí spotřebitelský úvěr.

• Dá se mobilheim vytápět?

Ano, dá. V některých mobilheimech jsou již zabudovaná krbová kamna. Pokud tomu tak není, krbová kamna lze dokoupit.

• Provádíte i zpětný odkup?

Pokud víte, že mobilní dům potřebujete na určitou dobu, o zpětný odkup se zajímejte. Mnoho prodejních center zpětný odkup provádí.

Další partneři:
Mobilák.cz - mobilní domy, mobilheimy
Nabídka domů