Mobilní domy pro nouzové ubytování, mobilheimy v záplavových oblastech

Úvod | |

Marvel - Logo

Mobilní domy pro nouzové ubytování, mobilheimy v záplavových oblastech

Mobilní domy mají skvělé uplatnění jako nouzové bydlení pro lidi postižené jakoukoli katastrofou. Mohou se skvěle využít pro náhradní bydlení rodin po požárech, záplavách nebo při nutných evakuacích.

Mobilní domy jako náhrada na zimu pro lidi bez domova

Mobilní domy jdou kdykoli poměrně jednoduše přepravit na jakékoli místo, takže mohou cestovat přímo tam, kde jsou potřeba. Mobilní domy pro celoroční užívání jsou přizpůsobeny celoročnímu užití. Mají dvojitá okna a jsou zateplené vnitřními i venkovními omítkami. Mohou být obity masivním dřevem, které navíc dále izoluje celý dům. Samozřejmostí je ústřední topení. Mohou tedy ubytovávat potřebné občany i v zimě. Některými organizacemi jsou využívány i jako náhrada bydlení pro lidi bez domova právě v chladných zimních měsících. Mobilní domy jdou dispozičně upravit i jako tzv. noclehárny a vybavit spíše spacím prostorem než kuchyní a obývacím pokojem. Tak mohou ubytovat i více lidí.

Využití mobilních domů při živelných katastrofách

V případě nějaké živelné katastrofy např. záplav mohou být využívány jako alternativní bydlení pro lidi v záplavových oblastech postižené záplavami v případě, že se nějaký čas nemohou vrátit do svých domovů. Mohou být využívány i jako ubytování pro pomocníky při této katastrofě. Mobilní domy jsou plně vybaveny – kuchyň, WC, koupelna se sprchovým koutem a mohou tedy i na delší dobu poskytnout plnohodnotné ubytování nejen jednotlivcům, ale i rodinám s dětmi.

Další partneři:
Mobilák.cz - mobilní domy, mobilheimy