Mobilní domy k přechodnému bydlení na stavbě

Úvod | |

Marvel - Logo

Mobilní domy k přechodnému bydlení na stavbě

Mobilní domy mohou být zajímavou alternativou celoročního nebo sezónního bydlení. Kromě toho umožňují také velmi pohodlné bydlení např. v době, kdy se své vysněné bydlení zatím stavíme. Mobilní domy k přechodnému bydlení jsou hojně využívány rodinami nebo páry lidí, kteří investovali většinu financí do pořízení pozemku a nyní se věnují a dále investují do stavby domu a nechtějí platit předražené podnájmy. Dům může být také poskytnut ubytování dělníkům na stavbách.

Možnosti mobilního domu k přechodnému bydlení

Mobilní domy mají několik velikostí. Pokud je zákazník nenáročný pár či mladá rodina bez dětí, může vybírat z nejmenších a tudíž nejlevnějších variant mobilních domů. Mobilní domy menších rozměrů vypadají podobně jako klasický byt 1+1. V průměru mají tyto domy 20m2. Pro na prostor náročnější rodiny nebo rodiny s dětmi je možné pořídit i větší mobilní domy. Dispozičně 2+1 až 4+1. Mobilní domy mají podle velikosti jeden nebo dva vstupy (jeden hlavní a jeden na případnou terasu). WC s koupelnou se sprchovým koutem je buď součástí domu, nebo oddělené. Samozřejmostí vybavení je kuchyň s vestavěnými spotřebiči. Jídelna je podle velikosti mobilního domu buď rozkládací, nebo umístěná vevnitř napevno. Samozřejmostí je také obývací pokoj a jedna nebo více ložnic podle dispozic bytu.

Jak dlouho jde v mobilním domě určeném na přechodné bydlení bydlet?

Mobilní domy k přechodnému bydlení můžeme vybírat nejen podle velikosti, ale také podle doby, kdy je budeme obývat. Mezi mobilními domy k trvalému a přechodnému bydlení jsou totiž menší rozdíly. Především co se týká zateplení domů. Mobilní domy, které budeme využívat k celoročnímu bydlení, mají silnější vrstvy zateplení jak zevnitř tak z venku domu. Většinou jsou obloženy masivními deskami, které dům jak dekorují, tak zateplují. Teplo dodává ústřední topení a udržují ho mimo jiné i dvojitá kvalitní okna.

Co pak s mobilním domem po dokončení stavby?

Po dostavění našeho vysněného domu a přestěhování můžeme mobilní dům dále využívat. Mnoho lidí z něj udělá chatku nebo dům pro hosty. Z menších mobilních domů můžeme lehce udělat zahradní domek.

Jelikož se mobilní dům vcelku jednoduše přesunuje, můžeme ho snadno prodat, popř. přesunout na lokalitu naší vytoužené relaxace a dům sezónně navštěvovat a využívat jej např. k víkendovému odpočinku.

Další partneři:
Mobilák.cz - mobilní domy, mobilheimy