Energeticky úsporné dřevěné mobilní domy

Úvod | |

Marvel - Logo

Energeticky úsporné dřevěné mobilní domy

Všechny námi dodávané mobilní domy mají pevný ocelový nosný rám. Na něm jsou namontovány dřevěné konstrukce – podlaha, stěny a strop. Velmi pevná kovová konstrukce obsahuje rozvody elektroinstalace a vody i odpadní vody a je zárukou prodloužené životnosti mobilního domu.

Specifika konstrukce mobilního domu

Konstrukce má zabudované dostatečně silné izolační materiály pro zvýšený tepelný komfort v mobilním domě, se kterým souvisí úspora energií při vytápění. Rozvody plynu jsou umístěné pod podlahou. Síla jednotlivých stěn se pohybuje od 4 cm v interiéru a do 30 cm u obvodových stěn. Vnitřní obložení stěn tvoří různé voděodolné materiály. Energeticky úsporný dřevěný mobilní dům – mobilheim je možné používat i ve vyšších zeměpisných polohách jako celoroční, zátěži sněhu je přizpůsobena konstrukce střechy. Střechu ve většině případů tvoří hliníkové panely. Sedlové střechy mohou být tvořeny z plastových střešních panelů, které vypadají jako střešní tašky. Venkovní plášť je z oblíbených dřevěných panelů z palubek nebo z jejich plastových napodobenin. Někdy mohou tvořit venkovní vrstvu (záměrně neříkáme fasádu, protože se o fasádu jako takovou nejedná) také hliníkové plechy.

Důvod, proč si pořídit mobilní domek

Hlavními a rozhodujícími důvody je rychlé vyřešení bytové situace ‒ v odstupu dnů a také cenová dostupnost bydlení v mobilním domě. Mobilní domy opláštěné dřevem jsou ideální volbou do přírody, kdy perfektně zapadnou do krajiny. Zateplené mobilní domy je možné používat celoročně pro trvalé bydlení. Jsou vybaveny ústředním topením, okna i dveře mají izolační dvojskla, která mají výrazně lepší tepelně-izolační vlastnosti a přispívají k energeticky úspornému provozu mobilního domu. Vybavení mobilního domu je kompletní a praktické a až na drobné doplňky není nutné si pořizovat zařízení. Spokojení zákazníci společnosti rádi potvrdí, že mobilní dům je dobrou volbou pro vyřešení bydlení. Na relativně malé ploše je vše úsporně a prakticky uspořádáno pro pohodlí majitelů.

Další partneři:
Mobilák.cz - mobilní domy, mobilheimy